ניתוח מתיחת בטן לנשים

מתיחת בטן הינה הליך כירורגי מורכב יחסית, אבל כשמפקידים את ביצוע הניתוח בידיים מקצועיות ומנוסות של מנתחים פלסטיים מיומנים התוצאות מרשימות מאוד, תופעות הלוואי מצומצמות וההחלמה אינה ממושכת יתר על המידה.

ניתוח מתיחת בטן מיועד ל-3 אוכלוסיות עיקריות: נשים שהשילו ממשקלן מספר רב של קילוגרמים, כך שהשומן נעלם אולם העור עדיין נשאר, ובגלל שישנן לא מעט רקמות עור עודפות התוצאה אינה אסתטית במיוחד; נשים שלאחר מספר לידות סובלות מרפיון ניכר של העור באזור הבטן התחתונה ומסימני מתיחה שאותם הן רוצות להעלים; ונשים שאזור הבטן אצלן מתאפיין ברפיון שרירים ובעודפי עור (שגורמים לבטן להשתפל כלפי מטה בזמן עמידה).

מתיחת בטן לנשים מבוססת על הסרת רקמות עור עודפות ומיותרות. מרכיב נוסף בהליך כירורגי זה הוא שאיבת שומן (שמתבצעת רק במידת הצורך; ישנם מקרים שבהם אין מצבורי שומן באזור הבטן ועל כן הניתוח כולו פשוט יותר). כמו כן כולל הניתוח הפלסטי הידוק של שרירי הבטן ליצירת מראה מתוח ומוצק. בחלק מהמקרים הטבור יועבר למקום חדש בהתאם לשינויים באזור הבטן, וכדי להבטיח את התוצאה היפה ביותר האפשרית.

דגש חשוב אחר במסגרת ניתוח מתיחת בטן לנשים הוא הצלקות. השאיפה בכל ניתוח שכזה היא למקם את הצלקת מתחת לקו הביקיני, במקום שבו בעצם היא נסתרת מן העין. הניתוח עצמו נמשך סביב ה-3 שעות, וברוב המקרים תישאר המטופלת לאשפוז של לילה אחד. כמו כן לובשות המנותחות חגורת גב ייעודית להחזקת הבטן החדשה, וזאת במשך כ-3 שבועות. למחרת ניתוח מתיחה בבטן ניתן, ואף מומלץ, ללכת וזאת כדי להתחיל את תהליך ההחלמה. עם זאת נדרשת חופשה של כשבועיים.

ניתוח פלסטי- מתיחת בטן לנשים

סגירת תפריט