כמה זמן מחזיקות תוצאות ניתוח מתיחת פנים?

אחת השאלות החשובות לקראת כל ניתוח פלסטי היא כמה זמן יחזיקו מעמד התוצאות. הרצון לדעת זאת טבעי: הרפואה האסתטית אמנם מציעה פתרונות אפקטיביים מאוד למבחר רחב של בעיות, מעודפי שומן נקודתיים שמסרבים להיעלם דרך בטן שהפכה רפויה בעקבות לידות או חזה קטן/גדול מדי וכלה בפנים שסימני השנים ניכרות בהן, אבל במקביל רוב בני האדם לא ירצו לעבור הליך כירורגי פולשני למען שינוי זמני בלבד.

בהקשר זה כדאי לדעת כי ההשתכללות המשמעותית של הרפואה האסתטית בשנים האחרונות באה לידי ביטוי לא רק בתוצאות מרשימות יותר ובתופעות לוואי מועטות יותר, אלא גם בשימור המראה החדש לפרקי זמן ארוכים יותר, ובמידה ניכרת. כך למשל מתיחת פנים או מתיחת צוואר מחזיקה מעמד 10-15 שנים, ולמעשה גם לאחר פרק זמן זה המנותחים נהנים ממראה מחמיא יותר ביחס למצב שבו לא היו עוברים את ההליך הכירורגי. הגדלת חזה מחזיקה מעמד פרק זמן דומה, ולאחר מכן ניתן להחליף את השתלים (בהליך פשוט יחסית) ולשמר את החזה המרשים יותר שהושג. תוצאות הקטנת חזה נשמרות לאורך זמן רב במיוחד ולמעשה בחלק גדול מהמקרים אף לתמיד, אם כי לאחר 10-15 שנים ייתכן שיתעורר רצון בהרמת החזה. הרמת חזה מחזיקה מעמד כ-10 שנים.

מתיחת בטן יכולה להעניק לאיבר זה מראה הדוק ומוצק יותר לכל החיים, וגם ניתוח שאיבת שומן יוצר שינוי שהוא למעשה בלתי הפיך – כל עוד מקפידים על תזונה נכונה. למעשה הקפדה על אורח חיים בריא היא מפתח חשוב לשימור הישגי כל ניתוח פלסטי, ועל כן מנתחים פלסטיים בעלי יושרה מבהירים מראש למטופליהם שלא מדובר ב"קסם", אלא בטיפול שמחייב מעורבות פעילה גם שלהם, כאמור דרך תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית באינטנסיביות סבירה ובתדירות נאותה.

ד"ר אריק זרצקי מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

סגירת תפריט