בגיל מבוגר עדיף לבצע מתיחת פנים או לבחור בהזרקת חומרי מילוי?

פנים שהשנים הותירו בהן סימנים לא מחמיאים עלולות לגרום לעוגמת נפש של ממש. בנוסף תיתכן פגיעה בדימוי העצמי ובביטחון העצמי. על-מנת ליהנות מאיכות חיים ללא פשרות ישנם מספר פתרונות, ובמיוחד ישנה ההתלבטות בין מתיחת פנים לבין הזרקת חומרי מילוי כגון חומצה היאלרונית. הדילמה מתחזקת ככל שמתבגרים ועור הפנים הופך מקומט יותר, רפוי יותר ומחמיא פחות.

חשוב לדעת שלכל אחת מהדרכים להצעיר את הפנים יתרונות וחסרונות. בהתאם אין המלצה חד-משמעית לטובת המתיחה או לטובת ההזרקה. הדרך הנכונה לבחור ביניהן היא להבין באילו מקרים עדיף לנצל את אופציית חומרי המילוי ומתי כדאי לעבור ניתוח.

שינוי משמעותי? ניתוח

במקרים שבהם ישנו רצון בשינוי משמעותי של מראה הפנים, קרוב לוודאי שהפתרון הנכון הוא ניתוח מתיחה. מתיחת פנים כוללת הרמת רקמות עור שצנחו עם השנים, הידוק שרירים וסידור מחדש של אזורים בפנים, ובמידת הצורך ניתן לשלב בה גם מתיחת צוואר. בדרך זו נמנע המראה המוארך והשמוט שמשדר מותשות וזקנה, ובאופן כללי זוכות הפנים למראה רענן ומחמיא.

עוד יתרון משמעותי הוא שהתוצאות מחזיקות מעמד למשך שנים רבות. החיסרון העיקרי הוא באופן טבעי תופעות הלוואי הכרוכות בניתוח והצורך בפינוי פרק זמן של ממש לטובת החלמה. למי שחושש לעבור ניתוח, או שאופציה זו אינה אפשרית עבורו (עקב בעיות בריאותיות), מוצעים טיפולים שונים המבוססים על הזרקת חומרי מילוי.

שינוי מידי וטיפול קל? חומרי מילוי

היתרונות העיקריים של הזרקת חומרי מילוי להצערת פנים הם השיפור המידי, קלות הטיפול (ניתן לחזור לשגרה כמעט מלאה מיד לאחר ההזרקה, שנמשכת כחצי שעה) והאפשרות ליצור שינויים מדויקים מאוד כמו למשל מילוי לחיים שקועות, טשטוש הקמטים שבין זוויות הפה לזוויות האף, העלמת קמטי ההבעה בשליש העליון של הפנים, ועוד. כדאי לקחת בחשבון שהתוצאות מחזיקות מעמד מספר חודשים עד שנה, ולאחר מכן ניתן לעבור שוב את הטיפול הכאמור קל ומהיר.

עדיין מתלבטים? למידע נוסף על הטיפולים השונים לחצו כאן

סגירת תפריט